Červená vína

Naše moravská červená vína se skvěle hodí ke každodennímu stolování. Jsou výborná k pečeným masům, zvěřině a výrazným sýrům. Příjemně vám zpestří každou všední chvíli, ale budou i dokonalým společníkem při svátečních okamžicích, oslavách a speciálních příležitostech plných výjimečných zážitků.

Stránka 1 z 1 - 9 položek celkem

Cena

124453
1124453

Značky

Objem

Obsah cukru

Přívlastek

Ročník

Položek k zobrazení: 9

Naše Vinařství Jan Plaček z vinařské obce Moravské Bránice leží v té nejsevernější části znojemské vinařské podoblasti. Obhospodařujeme vinice v dolnokounickém mikroregionu. Tato oblast je proslulá červenými víny. Nejtypičtější odrůda našeho regionu je Frankovka. Proto ochutnejte naše červená vína.

Vína vyrábíme s poctivostí a láskou

Všechny vyrábíme s láskou a vášní, kterou k vínu chováme. Proto je jejich chuť výborná a určitě si je oblíbíte i vy. Naše červené víno z Moravy je vždy z těch nejlepších hroznů z prvotřídních odrůd vinné révy. Hrozny, které používáme, jsou z našich šetrně obhospodařovaných vinic. A zpracovávány jsou těmi nejmodernějšími technologickými způsoby. Některá prémiová vína zrají v dřevěných sudech, jiná zrají v nerezových nádobách.

Naše červené víno se stejně tak jako i jiná červená vína vyrábí z modrých odrůd vinné révy. Mezi typické zástupce patří Frankovka nebo Rulandské modré či Dornfelder, Zweigeltrebe, Svatovavřinecké, André nebo nová rezistentní odrůda Cabernet Cortis. Naše červená vína jsou výborná a kvalitní. Mají svůj vlastní charakter, který je velmi osobitý. Jejich chuť je však vytříbená a oblíbili si je i ti nejpřísnější hodnotitelé. Servírují se při pokojové teplotě 14 – 16 °C. Lehčí červené vína například Dornfelder, která mají minimum tříslovin, můžete před konzumací i lehce podchladit. Některá červená vína vyžadují před konzumací dekantaci. Obecně lze říci, že červená vína jsou silnější a výraznější než ta bílá. Doporučují se také jako lék na nízký tlak. Při konzumaci v přiměřeném množství je poukazováno na příznivé zdravotní účinky červeného vína.

Červené víno s přívlastkem pozdní sběr

Vybírejte mezi jakostním vínem s přívlastkem pozdní sběr Frankovkou z ročníku 2018 nebo kabinetním vínem Dornfelder či Rulandským modrým vínem s přívlastkem výběr z hroznů. Nově připravujeme lehce pitelnou Frankovku 2020 – moravské zemské víno, André z ročníku 2017 jakostní víno, úžasný Cabernet Cortis 2018 pozdní sběr a Rulandské modré 2019 v kvalitě pozdního sběru. Všechny vína si plníme sami v našem vinařství Jan Plaček.

Moravské zemské víno

Červená vína jako Dornfelder, Frankovku – moravskou zemskou doporučujeme k okamžité konzumaci. Vína vhodná pro archivaci Rulandské modré, Cabernet Cortis, André a Frankovka pozdní sběr.

Moravská červená vína

Věříme, že dle našich doporučení a popisků, zařazení vína jistě zvolíte to pravé právě pro vás. Ať už dáváte přednost jakýmkoliv vínům. Pokud byste však s výběrem potřebovali poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Degustační sklípek
Degustační sklípek
Doprava zdarma od 1000 Kč
Doprava zdarma
od 1000 Kč
Oceněná vína
Oceněná vína
Rodinné vinařství
Rodinné vinařství