Celkem 0 položek
0 Kč

O nás

Rodinná tradice, težká práce a láska k vínu, to všechno najdete v každé láhvi Vinařství Jan Plaček. Už od roku 2001 se denně staráme o každý hrozen a sklízíme to nejlepší z našich vinic. Kořeny naší práce sahají do roku 2001, tak se pojďte podívat, jak to celé začalo.

Pohled do historie

Rodinné vinařství Jan Plaček bylo založeno v roce 2001, i když první vinohradnické krůčky sahají do 80. let minulého století. Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele došlo po absolutoriu Jana Plačka na MZLU k významnému posunu při zpracování vinné révy, což nakonec přirozeně vyústilo ve vznik moderního rodinného vinařství Jan Plaček. Naše vinařství je založeno na znalostech a zkušenostech pana Jana Plačka, který prosazuje jednoduchý přístup k vinařství a vnímá, že splňovat a překračovat očekávání našich zákazníků ve všem,co děláme, je nezbytné.

Kde roste naše víno?

Naše rodinné vinařství se nachází ve znojemské podoblasti,ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice. Révu vinnou pěstujeme ve vlastních vinohradech o rozloze 30 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh našich vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a naší nepřetržité píli a starostlivosti dosahují naše hrozny nejlepší kvalitu již na vinici. Díky tomu vyrábíme širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.

Filozovie vinařství

Filozofi í našeho vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdovýchvín s ohledem na ekologické pěstování hroznů ve vinici. Vyrábíme moderními technologickými postupy. Vína zrají převážněv nerezových tancích, část červených vín v dřevěných (barikových) sudech, což jim během zrání propůjčuje jedninečné aroma a chuť. Každoročně uvádíme na trh mladá „svatomartinská vína“ pod registrovanou známkou. Mezi velmi oblíbená vínanaší produkce patří rosé a klaret vína. Naše vinařství se můžepochlubit specialitami, kterými jsou sekt kvašený v lahvi, perlivévíno nebo hroznový mošt bez alkoholu. Jsme si vědomi, žedobré víno se rodí ve vinicích. Na polovině výměry našich vinicpraktikujeme zásady ekologického hospodaření. První hrozny s certifikací BIO jsou ze sklizně 2011.

Kde koupit? Kde ochutnat?

Cesty našeho vína k zákazníkům vedou přes přímý prodej z našeho sklepa, přes vinotéky a přes e-shop na našich webových stránkách. Vinotéky a gastronomické provozy na Brněnsku zajišťujeme vlastním rozvozem. Naše víno lze ochutnat v restauracích převážně na Moravě, ale i v Praze, Českém Krumlově, na Pardubicku, na Klatovsku aj. Provádíme řízené degustace pro veřejnost v příjemném prostředí našeho sklepa. Skupiny od 15–40 osob zde mohou ochutnat naše vína včetně pohoštění, které našim zákazníkům připravíme na míru. Na přání majitelů vinoték provádíme řízené degustace přímo v prostorách vinoték. Součástí naší nabídky jsou též dárková balení k různým příležitostem jak pro soukromé zákazníky, tak i pro firmy s potiskem láhve s jejich logem.

Naše úspěchy

Řada našich vín obdržela prestižní ocenění na mezinárodních výstavách – AWC Vinna, Grand Prix Vinex, Grand Prix Austerlitz, Valtické vinné trhy, TOP 77, Festwine, Král vín, Jarovín-rosé. K posledním úspěchům našeho vinařství patří výběr našeho vína pro rok 2012 do nejprestižnější vinařské soutěže v ČR - Salonu vín...