Celkem 0 položek
0 Kč

O nás

Rodinná tradice, težká práce a láska k vínu, to všechno najdete v každé láhvi Vinařství Jan Plaček. Už od roku 2001 se denně staráme o každý hrozen a sklízíme to nejlepší z našich vinic. Kořeny naší práce sahají do roku 2001, tak se pojďte podívat, jak to celé začalo.

Pohled do historie

Rodinné vinařství Jan Plaček bylo založeno v roce 2001, i když první vinohradnické krůčky sahají do 80. let minulého století. Od prvních soudků s víny pro rodinu a přátele došlo po absolutoriu Jana Plačka na MZLU k významnému posunu při zpracování vinné révy, což nakonec přirozeně vyústilo ve vznik moderního rodinného vinařství Jan Plaček. Naše vinařství je založeno na znalostech a zkušenostech pana Jana Plačka, který prosazuje jednoduchý přístup k vinařství a vnímá, že splňovat a překračovat očekávání našich zákazníků ve všem, co děláme, je nezbytné.

Kde roste naše víno?

Naše rodinné vinařství se nachází ve znojemské podoblasti, ve vinařské obci Moravské Bránice, která leží mezi městy Ivančice a Dolní Kounice. Révu vinnou pěstujeme ve vlastních vinohradech o rozloze 30 ha ve dvou obcích - Moravských Bránicích a Mělčanech. Kombinací rozmanitosti poloh našich vinic, optimální půdy, správného výběru odrůdy a naší nepřetržité píli a starostlivosti dosahují naše hrozny nejlepší kvalitu již na vinici. Díky tomu vyrábíme širokou škálu prvotřídních vín čistých a ovocných tónů z mnoha odrůd.

Filozovie vinařství

Filozofií našeho vinařství je výroba vysoce kvalitních odrůdových vín s ohledem na ekologické pěstování hroznů ve vinici. Vyrábíme moderními technologickými postupy. Vína zrají převážněv nerezových tancích, část červených vín v dřevěných (barikových) sudech, což jim během zrání propůjčuje jedninečné aroma a chuť. Každoročně uvádíme na trh mladá „svatomartinská vína“ pod registrovanou známkou. Mezi velmi oblíbená vína naší produkce patří rosé a klaret vína. Naše vinařství se může pochlubit specialitami, kterými jsou sekt kvašený v lahvi, perlivé víno nebo hroznový mošt bez alkoholu. Jsme si vědomi, že dobré víno se rodí ve vinicích.

Kde koupit? Kde ochutnat?

Cesty našeho vína k zákazníkům vedou přes přímý prodej z našeho sklepa, přes vinotéky a přes e-shop na našich webových stránkách. Vinotéky a gastronomické provozy na Brněnsku zajišťujeme vlastním rozvozem. Naše víno lze ochutnat v restauracích převážně na Moravě, ale i v Praze, Českém Krumlově, na Pardubicku, na Klatovsku aj. Provádíme řízené degustace pro veřejnost v příjemném prostředí našeho sklepa. Skupiny od 15–40 osob zde mohou ochutnat naše vína včetně pohoštění, které našim zákazníkům připravíme na míru. Na přání majitelů vinoték provádíme řízené degustace přímo v prostorách vinoték. Součástí naší nabídky jsou též dárková balení k různým příležitostem jak pro soukromé zákazníky, tak i pro firmy s potiskem láhve s jejich logem.

Naše úspěchy

Řada našich vín obdržela prestižní ocenění na mezinárodních výstavách – AWC Vinna, Grand Prix Vinex, Grand Prix Austerlitz, Valtické vinné trhy, TOP 77, Festwine, Král vín, Jarovín-rosé. K posledním úspěchům našeho vinařství patří výběr našeho vína pro rok 2012 do nejprestižnější vinařské soutěže v ČR - Salonu vín...